« Takaisin

Muuttolintuja ja tuulenpesiä



Suosikkisuunnittelijan odotettu puserokirja hurmaa herkillä kuoseillaan <3


Villasukkakirjoistaan tunnettu Niina Laitinen vastaa lukijoiden toiveisiin ensimmäisellä puserokirjallaan. Kirjoneuleella ja erilaisilla pintaneuleilla toteutettavissa puseroissa ja villatakeissa on kaikuja Niinan suosituimmista sukkamalleista sekä aivan uutta designia.
Suurin osa neuleista syntyy 4-4,5 mm:n puikoilla paksuhkoista langoista, mutta mukaan mahtuu myös ohuemmista langoista neulottavia neuleita.

Jos haluat kirjaan signeerauksen, omistuskirjoituksen tai muut terveiset kirjailijalta, mainitse asiasta tilauslomakkeen LISÄTIETOJA-kohdassa <3

Huomioithan, ettei kirjaa toimiteta sähköisesti. Valitse siis toimitustavaksi Posti tai Matkahuolto!

Hinta:20.00 €32.00 €
30 pv alin hinta: 32.00 €

Lisätiedot

Kirjailija: Niina Laitinen
Valokuvaaja: Anna Wallendahr
IBAN: 9789511492566
Kustantaja: Otava / Moreeni

Suosittelemme myös

Villasukkien matkassa

Villasukkien_matkassa_kansi.png&width=280&height=500
Villasukat, nuo mainiot matkakumppanit!
Niina Laitisen upea kirjasarja jatkuu. Suomessa villasukkia pidetään kaikkina vuodenaikoina ja niitä myös neulotaan ympäri vuoden. Kutimet kulkevat matkassa mukana ja viihdyttävät niin kotona, kylässä kuin tienkin päällä.
Tässä kirjassa matkataan neuloen, katsellaan..
Hinta: 23.00 €32.00 €
30 pv alin hinta: 32.00 €

Neulottuja Unelmia

9789511486282.jpg&width=280&height=500
Bookazine sisältää 10 ohjetta kirjoista Villasukkien uusi vuosi  ja Villasukkien valtakunta.
- Tulilintu
- Pariisin taivaan alla
- Puhuva sulka
- Duomo di Milano
- Pieni merenneito
- Siskoni mun
- Kirsikankukkien aikaan
- Tiilikalla
- Vaivihkaa
- Soulmates III
- Häävalssi
Valitse toimitustavaksi..
Hinta: 14.00 €16.00 €
30 pv alin hinta: 16.00 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »