« Takaisin

Siskoni mun ja muita neuleita



Sukkakuningattaren klassikkomallien inspiroimat neuleohjeet jälleen saatavilla!

Niina Laitisen tunnetuimmat neulemallit ovat neulojien kestosuosikkeja niin Suomessa kuin ulkomaillakin. Novitan suunnittelija Minna Metsänen on luonut Niinan sukkadesignien pohjalta kokoelman neulevaatteita ja -asusteita.

Bookazine sisältää valikoiman Siskoni mun -kirjan malleista: neulepuseroita ja -takkeja, torkkupeiton sekä pienempiä neuleita. Innostavia ohjeita löytyy sekä aloitteleville että edistyneille neulojille. Neuleet neulotaan eripaksuisilla langoilla villasta mohairsekoitteisiin.

Huomioithan, ettei kirjaa toimiteta sähköisesti. Valitse siis toimitustavaksi Posti tai Matkahuolto!

Hinta:21.90 €

Suosittelemme myös

Lempparisukat

image0.jpeg&width=280&height=500
Oletko koskaan miettinyt, mitä sukkia lempisuunnittelijasi itse kaikista mieluiten suunnittelisi, neuloisi ja pitäisi omissa jaloissaan? Mistä heidän intohimonsa villasukkiin kumpuaa? 
Tämä 96-sivuinen bookazine raottaa ovea rakastettujen suomalaisten neulesuunnittelijoiden omiin sukkatoiveisiin ja..
Hinta: 13.90 €

Ohjelehti (Sukkakalenteri 2019)

KANSIKUVA_SK19.jpg&width=280&height=500
36-sivuinen ohjelehti, jossa jokaiseen kuukauden malliin neuleohjeet ja kaaviot (12 mallia).
Mallit näet täältä: https://www.ravelry.com/patterns/sources/sukkakalenteri-2019/patterns
Valitse toimitustavaksi kirjetoimitus..
Hinta: 8.00 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »