« Takaisin

Suuri suomalainen toivesukkakirja 3 - Pitkät sukat

Moreenin toivesukkakirjasarja täydentyy kysytyillä pitkien sukkien ohjeilla

30 sukkamalliin mahtuu niin kirjoneuletta, pitsiä kuin raitojakin eripaksuisista langoista neulottuna. Sukanvarsien pituus vaihtelee polvisukista ylipolvensukkiin, ja osa malleista on suunniteltu miehiseen makuun.


Tekijöinä ovat tutut huippusuunnittelijat Pirjo Iivonen, Tiina Kaarela, Niina Laitinen, Anna Mäkilä, Sinikka Nissi, Mervi Pasanen, Hanne Piirainen, Mia Sumell, Anna-Karoliina Tetri sekä Marjukka Vuorisalo.

KIRJAN ARVIOITU ILMESTYMISAJANKOHTA ON VKO 40

 

Hinta:32.00 €

Lisätiedot

ISBN: 9789511364412
Kustantaja: Otava
Julkaisuvuosi: 2020
Sivumäärä: 232

Suosittelemme myös

Villasukkien uusi vuosi

VUV_kansi.png&width=280&height=500
Iki-ihanien sukkien suunnittelija osuu taas napakymppiin.
Vuodenaikojen inspiroimat sukkamallit ovat näyttäviä mutta simppeleitä. Mukana on pitsiä, palmikoita, pintaneuleita, kirjoneuleita ja niiden yhdistelmiä - myös hartaasti toivottuja pitkiä kirjoneulesukkia!
Lapinlahtelainen Niina Laitinen on..
Hinta: 32.00 €

Sydänsukat

image0_2.JPEG&width=280&height=500
Muistathan valita toimitustavaksi paketti- tai kirjetoimituksen (ohjelehteä ei ole saatavilla sähköisessä muodossa).
Sydänsukat tarjoaa neulojille kymmenen uutta ja kekseliästä neulemallia, joiden keskiössä on rakastettu ja kestosuosittu kuvio: sydän.  Viisi suosittua suunnittelijaa ovat antaneet oman..
Hinta: 13.90 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »