« Takaisin

Villasukkien uusi vuosi

Iki-ihanien sukkien suunnittelija osuu taas napakymppiin.

Vuodenaikojen inspiroimat sukkamallit ovat näyttäviä mutta simppeleitä. Mukana on pitsiä, palmikoita, pintaneuleita, kirjoneuleita ja niiden yhdistelmiä - myös hartaasti toivottuja pitkiä kirjoneulesukkia!

Lapinlahtelainen Niina Laitinen on singahtanut somen yhteisneulontatempausten ja kahden huippusuositun, usealle kielelle käännetyn kirjansa myötä neulemaailman kirkkaimmaksi tähdeksi.

Voit katsoa kirjan mallit täältä: https://www.ravelry.com/patterns/sources/villasukkien-uusi-vuosi/patterns

 

Valitse toimitustavaksi postipaketti.

Jos haluat kirjaan signeerauksen, lisää toive tilauslomakkeen lisätietoja-kohtaan :)

Hinta:32.00 €

Lisätiedot

Kirjailija: Niina Laitinen
Kustantaja: Otava
Sidos: Nidottu
Sivumäärä: 160
ISBN: 9789511347484
Julkaisuvuosi: 2020

Suosittelemme myös

Lempivillasukkia

LVS_kansi.png&width=280&height=500
Suomen suosituimman suunnittelijan neljännen sukkakirjan ajaton teema on rakkaus. Niina Laitisen tutulla tyylillä laaditut ohjeet ja selkeät neulekaaviot sekä Viola Virtamon upeat valokuvat muodostavat tunnelmallisen ja kauniin kokonaisuuden. Kaikista malleista on versiot sekä naisten että miesten kokoihin..
Hinta: 32.00 €

Siskoni mun

Siskoni_mun_KANSI.png&width=280&height=500
Rakastetun suunnittelijan tutut designit nyt neulevaatteissa. Sukkakuningatar Niina Laitisen tunnetuimmat neulemallit ovat neulojien kestosuosikkeja niin Suomessa kuin ulkomaillakin. Novitan suunnittelijat Linda Permanto ja Minna Metsänen ovat luoneet Niinan sukkadesignien pohjalta kokoelman neulevaatteita..
Hinta: 32.00 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »