« Takaisin

Siskoni mun ja muita neuleita



Sukkakuningattaren klassikkomallien inspiroimat neuleohjeet jälleen saatavilla!

Niina Laitisen tunnetuimmat neulemallit ovat neulojien kestosuosikkeja niin Suomessa kuin ulkomaillakin. Novitan suunnittelija Minna Metsänen on luonut Niinan sukkadesignien pohjalta kokoelman neulevaatteita ja -asusteita.

Bookazine sisältää valikoiman Siskoni mun -kirjan malleista: neulepuseroita ja -takkeja, torkkupeiton sekä pienempiä neuleita. Innostavia ohjeita löytyy sekä aloitteleville että edistyneille neulojille. Neuleet neulotaan eripaksuisilla langoilla villasta mohairsekoitteisiin.

ENNAKKOMYYNTI - arvioitu toimitus viikolla 14

Huomioithan, ettei kirjaa toimiteta sähköisesti. Valitse siis toimitustavaksi Posti tai Matkahuolto!

Hinta:22.90 €

Suosittelemme myös

Siskoni mun

Siskoni_mun_KANSI.png&width=280&height=500
Rakastetun suunnittelijan tutut designit nyt neulevaatteissa. Sukkakuningatar Niina Laitisen tunnetuimmat neulemallit ovat neulojien kestosuosikkeja niin Suomessa kuin ulkomaillakin. Novitan suunnittelijat Linda Permanto ja Minna Metsänen ovat luoneet Niinan sukkadesignien pohjalta kokoelman neulevaatteita..
Hinta: 32.00 €

Lempivillasukkia

LVS_kansi.png&width=280&height=500
Suomen suosituimman suunnittelijan neljännen sukkakirjan ajaton teema on rakkaus. Niina Laitisen tutulla tyylillä laaditut ohjeet ja selkeät neulekaaviot sekä Viola Virtamon upeat valokuvat muodostavat tunnelmallisen ja kauniin kokonaisuuden. Kaikista malleista on versiot sekä naisten että miesten kokoihin..
Hinta: 32.00 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »