« Takaisin

Siskoni mun ja muita neuleita



Sukkakuningattaren klassikkomallien inspiroimat neuleohjeet jälleen saatavilla!

Niina Laitisen tunnetuimmat neulemallit ovat neulojien kestosuosikkeja niin Suomessa kuin ulkomaillakin. Novitan suunnittelija Minna Metsänen on luonut Niinan sukkadesignien pohjalta kokoelman neulevaatteita ja -asusteita.

Bookazine sisältää valikoiman Siskoni mun -kirjan malleista: neulepuseroita ja -takkeja, torkkupeiton sekä pienempiä neuleita. Innostavia ohjeita löytyy sekä aloitteleville että edistyneille neulojille. Neuleet neulotaan eripaksuisilla langoilla villasta mohairsekoitteisiin.

Huomioithan, ettei kirjaa toimiteta sähköisesti. Valitse siis toimitustavaksi Posti tai Matkahuolto!

Hinta:21.90 €

Suosittelemme myös

Villasukkavalssi

Villasukkavalssi_kansi.jpg&width=280&height=500
Ihanat villasukat kutsuvat neulomaan ja tanssahtelemaan sävelten tahtiin. Niina Laitisen uuden sukkakirjan inspiraationa ovat olleet rakastetut melodiat ja tanssit keinahtelevista valsseista kiihkeisiin latinalaisrytmeihin. Kirjassa on tuttuun tapaan ohjeita niin kirjo- kuin pintaneuleella eripaksuisista..
Hinta: 32.00 €

Villasukkien valtakunta

Villasukkien_valtakunta_KANSI.png&width=280&height=500
Rakastetun neulesuunnittelijan odotettu uutuuskirja.
Niina Laitisen viidennen sukkakirjan innoittajana ovat vieraat maat ja kaupungit. Kirja tempaa neulojan mukaansa matkalle Skotlannin nummilta Shanghaihin ja Madagaskarilta Milanoon. Unohtumattoman retken varrella syntyy toinen toistaan kauniimpia..
Hinta: 32.00 €
Näytä kaikki vastaavat tuotteet »